Organizasyonlar ve Fuarlar


Basın Bültenleri


E-Bülten Üyeliği


Haberler


Köşe Yazıları


Takvim

Postit


DÖVİZ KURLARI
Döviz bilgileri güncellenmektedir.
TAKVİM
Eylül
19
2021


BASIN ODASI > HABERLER


Sammar'dan Görkemli Açılış

İlkadım ilçesi Derebahçe Mahallesindeki mağazanın açılışı törenle gerçekleşti. Birbiriyle rekabet eden firmaların bir araya gelerek ortaklık anlayışı içersinde bir çalışmayı gerçekleştirmesinin takdire değer olduğunu söyleyen Vali Hüseyin Aksoy,”Özellikle gelişen ekonomik dünya içersinde küçük işletmelerin kaybolduğu, rekabet edemediği bir ortamda bir araya gelerek böyle bir marketi hayata geçirmek ve başarmak oldukça önemlidir” dedi.

SAMMAR’ın Samsun’da örnek oluşturacağını söyleyen Vali Aksoy, “Yerel marketlerin bir araya gelmesi önemli sonuçlar doğuracaktır. Öncelikli olarak yereldeki ürünleri raflarına koyacaktır. Böylelikle yerel işletmeler desteklenecek, bunun paralelinde istihdam da artacaktır. Burda yerel üreticilere de büyük görev düşüyor. Üretilen ürünleri standartlara göre üretilmeli. Burası inanıyorum ki yerel üreticilerin standart ve kalitelerini yükseltmelerine de katkı sağlayacaktır.”dedi.


Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz da; Bu tür ortaklıkla kurulacak işletmelere her türlü desteği vereceğini belirterek,”Çünkü sizlerin vergileri burada kalıyor. Bunlarla da bizler şehre yatırımlar yapıyoruz” diye konuştu.


SAMMAR A.Ş.Yönetim Kurulu Başkanı Bayram Akyüz ise; Yerel perakendecilerin kaybolmasını istemediklerini belirterek,”Biz mücadeleyi seçtik. Çok uluslu firmalar, güzel fiyatlarla mağazalarımız talip fakat biz torunlarımıza ‘ Bu sektörü niye onlara peşkeş çektiniz’ dedirtmek istemiyoruz. Burada biz aynı zamanda rakip olan 6 şirketiz. Rakiplerin bir araya gelerek böyle bir şey yapması kolay değil. İnşallah başaracağız. Bu mücadeleyi sürdüreceğiz, gereken neyse yapacağız” dedi.SAMMAR açılışına Vali Hüseyin Aksoy, Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz, TSO Başkanı Salih Zeki Muzioğlu, Ticaret Borsası Başkanı Sinan Çakır, Çorum, Ordu, Sinop Perder Üyeleri, çok sayıda işadamı, sanayici, esnaf, tedarikçi firmalar ve Samsun halkı katıldı. Kurdele kesiminin ardında Vali Aksoy ve beraberindekiler mağazayı gezdiler. SAMMAR 2000 metrekare bakar katlı 3 kasa ve 20 çalışanı ile Samsun esnafına ve halkına hizmet etmektedir.
12.01.2012