Organizasyonlar ve Fuarlar


Basın Bültenleri


E-Bülten Üyeliği


Haberler


Köşe Yazıları


Takvim

Postit


DÖVİZ KURLARI
Döviz bilgileri güncellenmektedir.
TAKVİM
Eylül
19
2021


BASIN ODASI > HABERLER


TPF'nin Eğitim Atağı Devam Ediyor

Türkiye Perakendeciler Federasyonu’nun organize ettiği, Lila Kağıt ve Kahkecizade sponsorluğunda düzenlenen ‘Alan ve Raf Yönetimi’ eğitimi Ege PERDER’de, ‘Etkin Mağaza ve İnsan Yönetimi’ eğitimi İstanbul PERDER’de gerçekleştirildi. Federasyon üyelerinin ihtiyaç duydukları eğitimleri alarak gelişimlerine katkı sağlamak amacıyla geliştirilen projenin İzmir’deki eğitimi Ercüment Tunçalp, İstanbul’daki eğitimi Kocaeli Üniversitesi Öğretim Görevlisi Yılmaz Pekmezcan tarafından verildi.


Gerek şirket sahiplerinin, gerekse çalışanlarının katıldığı ‘Alan ve Raf Yönetimi’ eğitiminde; katılımcılar mağaza içindeki her metrekarenin nasıl en verimli şekilde kullanılacağı hakkında bilgi edinirken, perakende sektöründeki gelişmeleri de dinleme fırsatı yakaladılar. ‘Etkin Mağaza ve İnsan Yönetimi’ seminerinde ise; değişen tüketim dinamiklerinden müşteri davranışlarının analizine, çalışan verimliliğinden iç iletişime kadar birçok konuya değinildi.


‘Eğitimler, perakendecilerimizin ufkunu açacak’
Eğitim programı ile ilgili açıklamalarda bulunan Türkiye Perakendeciler Federasyonu Genel Koordinatörü Gurbet Altay; “Her platformda yeniliği ve farklılığı gündeme getiren Türkiye Perakendeciler Federasyonu, ‘Eğitim 1 Projesi’ ile önderliğini bir kez daha gözler önüne seriyor. Proje öncesinde anket çalışması gerçekleştirdik, her bölgenin ihtiyacı olan eğitimleri önem önceliğine göre sıraladık. Doğru eğitmenleri de bularak, projemizi tamamladık. Eğitimlerimize yüksek bir katılım olduğunu görmek mutluluk verici. Yerel perakendeciler, müşteri memnuniyeti adına tüm güçlükleri aşarak ve her an kendini yenileyerek yoluna devam ediyor” dedi.
Türkiye Perakendeciler Federasyonu olarak; üretici ve tedarikçileri, üyeler ile bir araya getirerek kendilerini daha iyi ifade etmelerini sağlamayı amaçladıklarını belirten Altay; “Bu sebeple her eğitime bir sponsor aldık. Eğitimlerimiz; en başta da ön gördüğümüz gibi üretici-tedarikçi ve perakendeci arasında köprü vazifesi görüyor. Yerel perakendenin gelişimi için Türkiye Perakendeciler Federasyonu olarak projelerimiz devam edecek. Üyelerimizin; rekabetin çok acımasız olduğu bir zamanda, alacakları eğitimlerle daha verimli çalışmalar yapacağına inanmaktayız” diye konuştu.


‘Eğitim 1 Projesi’ gelişerek devam edecek
Liderlik, etkin mağaza ve insan yönetimi, alan ve raf yönetimi, satın alma, insan kaynakları yönetimi, perakende de inovasyon, iş yerinde problem çözme ve stres ile müşteri karşılama ve uğurlama başlıkları altında çok yönlü tasarlanan eğitim programı Türkiye’de 13 bölgede akademisyenler ile sektör uzmanları tarafından veriliyor. Eğitimler; katılımcılara, geleceğe daha güvenle bakmalarını sağlayacak. Şubat ayında başlayan Eğitim 1 Projesi, haziran ayından itibaren Eğitim 2 Projesi olarak devam edecek.


21.02.2012