Organizasyonlar ve Fuarlar


Basın Bültenleri


E-Bülten Üyeliği


Haberler


Köşe Yazıları


Takvim

Postit


DÖVİZ KURLARI
Döviz bilgileri güncellenmektedir.
TAKVİM
Eylül
19
2021


BASIN ODASI > HABERLER


İstanbul PERDER’de Eğitim Şöleni

TPF, eğitim alanındaki projeleriyle perakende sektörüne nitelikli personel kazandırmaya devam ediyor

Türkiye Perakendeciler Fedarsyonu’nun “Üretimden Eğitime, Eğitimden Üretime Niteliksel Dönüşüm” projesi kapsamında İstanbul PERDER’e üye marketlerde çalışan yaklaşık 2.000 personel Mesleki Eğitim Merkezi’nden mezun oldu. Halen 17 işletme sınıfında, 407 personel eğitime devam ediyor.  
 

Eğitim kapsamına alınmayan ve hizmet yılları eğitim süresinden fazla olan personellere yönelik olarak kapsamlı hazırlık çalışmaları başlatıldı. Söz konusu personelerin, Haziran ve Eylül sınav dönemlerinde mezuniyetleri sağlanarak İstanbul PERDER üyelerinin işletmelerinde çalışan bütün personellerin belgelendirilmesi hedefleniyor. İstanbul PERDER, bu eğitimlerle bir yandan 3308 sayılı Mesleki Eğitim Kanunu çerçevesinde yasal sorumluluğunu yerine getirirken, diğer yandan çalışan personellerin mesleki eğitim çıtasını yükseltiyor.
 

İstanbul PERDER üyelerinden Ardaş, Biçen, Çağrı, Hakmar, Dinçmar, Hatipoğlu, Oruç, Mevlana, Onur  ve Üçler’in  eğitimini tamamlayan  personelleri, TPF Eğitim Danışmanı Ekber Işık’ın katılımıyla düzenlenen toplantıda karne ve diplomalarını aldılar. 
Eğitim süreçlerine katılmayı özendiren, ödüllendiren ve teşvik eden TPF üyeleri, eğitimde süreklilik anlayışıylahizmet kalitesini taçlandırmaya devam ediyor.
 24.02.2012