Organizasyonlar ve Fuarlar


Basın Bültenleri


E-Bülten Üyeliği


Haberler


Köşe Yazıları


Takvim

Postit


DÖVİZ KURLARI
Döviz bilgileri güncellenmektedir.
TAKVİM
Eylül
19
2021


BASIN ODASI > HABERLER


Uyum'un 49'uncu Mağazası Açıldı

Uyum'un 49'uncu mağazası Dudullu'da hizmete açıldı. Yeni mağaza 22 çalışanı ile bölgedeki 25 bin tüketiciye hizmet verecek

Uyum Gıda, mağaza sayısını 49’a çıkardı. Uyum’un İstanbul’un Ümraniye ilçesinin Dudullu bölgesindeki yeni mağazası, “Parseller Mahallesi, Karadeniz Caddesi, No: 89, Aşağı Dudullu” adresinde hizmete girdi. Uyum, 500 metrekare satış alanına sahip yeni mağazasında 22 kişiye de iş olanağı sağladı. Uyum’un Halkalı mağazası, çevresindeki 25 bin tüketiciye hizmet verecek.

Satış alanı büyüklüğü 35 bin metrekareyi aştı
Uyum Gıda, hisselerinin yüzde 30’unu, Kasım 2010’da halka arz etmiş, halka arzdan elde edeceği kaynağın tamamı ile de yeni mağazalar açacağını duyurmuştu. Halka arz tarihinde 33 mağazası ve bu mağazalarda 23 bin metrekare satış alanı bulunan Uyum Gıda, Dudullu ile birlikte mağaza sayısını 49’a, satış alanı büyüklüğünü de 35 bin 200 metrekareye çıkardı.

İstanbul’un ve İMKB’nin “genç” market zinciri
Hızlı tüketim ürünleri perakende ticareti sektörünün, merkezi İstanbul’da bulunan genç ve modern market zinciri Uyum Gıda A.Ş., 1998 yılında kuruldu. Sonuncusu ile birlikte 49 mağazasında ve üç adet üretim ve paketleme tesisinde, 1.677 çalışanıyla faaliyet gösteren Uyum Gıda A.Ş.’den ayda 1 milyon 500 bin tüketici alışveriş yapıyor. Uyum, halka arz edildiği tarihte de Migros, CarrefourSA, BİM ve TescoKipa’dan sonra İMKB’nin beşinci gıda ve hızlı tüketim maddeleri perakendecisi olmuştu.

Gelişen kentle uyumlu “site mağazacılığı”
Uyum Gıda A.Ş., rakiplerinden farklı olarak “site mağazacılığı” konsepti ile gelişiyor. Uyum Gıda A.Ş., İstanbul’un birbiri ardına toplu konutların ve sitelerin inşa edildiği gelişim bölgelerinde büyüyor. Bir başka deyişle Uyum Gıda A.Ş., İstanbul’un gelişmesi ile uyumlu bir büyüme gösteriyor. Mevcut 49 mağazasının yarısı bu bölgelerde olan Uyum Gıda, geçen Kasım ayında da Tekirdağ’ın Çorlu ilçesinde mağaza açarak ilk kez İstanbul dışına çıkmıştı.
 


27.03.2012