Organizasyonlar ve Fuarlar


Basın Bültenleri


E-Bülten Üyeliği


Haberler


Köşe Yazıları


Takvim

Postit


DÖVİZ KURLARI
Döviz bilgileri güncellenmektedir.
TAKVİM
Eylül
19
2021


BASIN ODASI > HABERLER


Ankara PERDER Swot Analizinde

Çankaya Üniversitesi Yüzüncü yıl yerleşkesinde düzenlenen kahvaltının ardından, Ankara PERDER üyeleri Çankaya Üniversitesi öğretim üyeleri yönetiminde gerçekleşen SWOT analizi çalışmasına katıldılar.

Açılış konuşmasını yapan Rektör Prof. Dr. Ziya Burhanettin Güvenç bu çalışmada amacın; sağlıklı bir şekilde büyümek, güçlenmek, rekabet edebilmek, var olmak ve ayakta durmak isteyen perakende sektörünün; mevcut durumunu tespit etmek olduğunu söyledi. Rektör Güvenç “Bu çalışma ile sektörün genel fotoğrafını çekecek, zayıf yönleri tespit ederek ortadan kaldırmaya, tehditlere karşı mücadele edebilmek için stratejiler geliştirmeye, fırsatları keşfederek hayata geçirmek için stratejiler geliştirmeye çalışacağız” dedi.

Rektörün ardından sözü alan Ankara PERDER Başkanı Mustafa Altunbilek de; böyle bir çalışma gerçekleştirmekten, en başta da ortak sorunlar için bir araya gelebilmekten büyük mutluluk ve heyecan duyduğunu belirtti. Altunbilek “Bu çalışma sonucunda başta işletme maliyetlerimizi en aza indirecek projeler olmak üzere, birçok ortak projeye imza atacağız” dedi.

Sabahtan öğlene kadar devam eden çalışmada katılımcılar gruplara ayrılarak öncelikle ortak fırsatları, tehditleri, zayıf ve güçlü yönleri ortaya koymaya çalıştılar. Ardından grup sözcülerinin tespitleri tüm topluluğa aktardığı çalışma, üyelerin ortaya çıkan sonuçları yorumlaması ile sona erdi.
 


03.04.2012