Organizasyonlar ve Fuarlar


Basın Bültenleri


E-Bülten Üyeliği


Haberler


Köşe Yazıları


Takvim

Postit


DÖVİZ KURLARI
Döviz bilgileri güncellenmektedir.
TAKVİM
Eylül
19
2021


BASIN ODASI > HABERLER


TPF'nin Gaziantep Buluşması

Organizasyonda YZB 2012 lansmanın ardından, Türkiye Perakendeciler Federasyonu ve Retail Türkiye işbirliğiyle organize edilen ‘Güneydoğu Anadolu Perakendeciler Konferansı’ gerçekleştirildi.

Madosan ve Pakten Sağlık Ürünleri’nin ana sponsorluğunu, Öncü’nün Gala Yemeği Sponsorluğunu ve Arsis Grup, Baloğlu Gıda, Bozova, Buzdon, Güven Gıda, Demirgök Group, Dinamik Mühendislik, Ercan Oyuncak, Hayat Kimya, Kebir, Taha Kimya Kozmetik, Tanıtım Ajans ve Turna’nın ulusal sponsorluğunu yaptığı konferans, Türkiye’nin çeşitli bölgelerinden 13 PERDER üyelerini bir araya getirdi.

Türkiye Perakendeciler Federasyonu (TPF) Yönetim Kurulu Başkanı Selamet Aygün, YZB tanıtım lansmanında ‘Kurumsal Yönetim’ ana teması ve ‘Yerel Birliktelikten, Küresel Markaya’ sloganıyla hayata geçeçek ‘Yerel Zincirler Buluşuyor’ organizasyonu hakkında Gaziantepli perakendecilere bilgiler verdi.


25-26 Nisan 2012 tarihlerinde Haliç Kongre Merkezi’nde gerçekleşecek organizasyonun yerelden çıkıp global hale geldiğini ifade eden Aygün, YZB 2012’nin ihracat boyutuyla da perakende sektöründe açılım sağlayacağını kaydetti.


Aygün, “Yıllık ortalama yüzde 20 büyüme oranı, 14 Milyar TL ciro ve yüzde 30’u aşan pazar payı ile Türkiye’nin en büyük organize perakende aktörüyüz. Kalıcı rekabet üstünlüğüne giden yolda sürdürülebilir büyüme için şimdi kurumsallaşmanın tam zamanı” dedi.


‘Yerel Zincirler Buluşuyor’ organizasyonu hakkında bilgiler veren ve Gaziantepli perakendecileri de organizasyona beklediklerini söyleyen Aygün; bu sene dördüncüsü düzenlenen ‘Yerel Zincirler Buluşuyor’ organizasyonunun geçen yıllardaki organizasyonlardan üç noktada ayrışacağını belirtti. Aygün, “YZB 2012 bu yıl önemli bir ticari platform olacak. Bu amaçla fuar alanını genişletiyor ve alanın yanında kuracağımız büyük çadıra alıyoruz. Böylece konferans ve fuar alanı olarak iki mekandan söz edebileceğiz. Bu sene etkinliğimize, geçen senekilere oranla daha fazla talebin olacağını düşünüyoruz” dedi.

Aygün; bu seneyi geçtiğimiz yıllardan farklı kılan unsurlardan birinin de etkinlikte yabancı katılımcılarının varlığının olacağını belirtti. Aygün; “Özellikle yakın coğrafyadan hem nitelik hem nicelik açısından çok sayıda katılım bekliyoruz. Komşu ülkelerden iş adamları da fuar ve konferansımızı izleyecekler. Bu da etkinliğin önemini artıracak. Organizasyon; yerelden çıkıp global hale gelecek, komşu ülkelerden potansiyel zincir market sahiplerinin gelmesi ve ihracat boyutuyla da perakende sektöründe açılım sağlanacak” diye konuştu.
06.04.2012