Organizasyonlar ve Fuarlar


Basın Bültenleri


E-Bülten Üyeliği


Haberler


Köşe Yazıları


Takvim

Postit


DÖVİZ KURLARI
Döviz bilgileri güncellenmektedir.
TAKVİM
Eylül
19
2021


BASIN ODASI > KÖŞE YAZILARI


Tarım fiyatları artmadı enflasyon durakladı

Mart ayında tüketici fiyatları yüzde 0.41 oranında, üretici fiyatları yüzde 0.36 oranında arttı. “Döviz fiyatı yükseldi, kredi maliyetleri arttı, enerji fiyatları zamlandı... Bu durumda enflasyon da yükselir diyenler” bu duruma şaşırdı kaldı.

Karadeniz insanının mücadeleciliği SAMMAR’ı doğurdu

Bayram Akyüz, bugünlerde mesaisini ve kredisini kendisine ait Akyüz Marketler yerine daha çok SAMMAR’a ayırıyor.


TPF Eğitim Mutfağına Kısa Bir Yolculuk

Eğitim, bilginin davranışa dönüşüm ve buluşma sürecidir. Değişim ve dönüşümün süreklilik denkleminde eğitim önemli bir kilometre taşıdır.

Perakendecilik Bir Meslektir!!!

Yıllardır ayakta kalan ve gelişimini sürekli sürdüren bir meslek ama meslek değil.Herkesin ihtiyaç duyduğu olmazsa olmaz dediği fakat konusu geldiğinde Çanakkaledeki şehirlerin sayısı misali göz ardı ettiği bir unsur.

Etkin işyeri için insan faktörü

Çalışana başarılı olabileceği sahada çalışma koşulu sağlamalıyız. Tabi bu konu ile ilentili olarak işe eleman alırken elemana iş değilde işe göre eleman kriterini göz önünde bulundurmak olmalıdır.


Alternatif kanallar ve dijital pazarlama

Türkiye, Avrupa’da Almanya, Rusya, İngiltere ve Fransa’dan sonra beşinci büyük internet nüfusuna sahip ülke konumundadır. İnternet’te en çok vakit harcayan ve aktif kullananlar listesinde ise Türkiye Avrupa’da üçüncü sırada yer almaktadır.


Değerine sahip çık, yoksa pişman olursun!

Her bölgenin yerel üreticilerine, her bölgenin yerel perakendecisi mutlaka destek vermelidir. Bu destek her iki tarafında yararına olacak şekilde yeniden düzenlenmelidir. Eğer tedbir alınmaz, yerli sermaye korunmaz ve desteklenmezse yukarıdaki belirttiğimiz yabancı firmalardan halkımız 1 euro ya ekmek almak zorunda kalacaktır.


Ciro mu yoksa kârlılık mı?

GÜNÜMÜZ perakendesinde pek çok işletmecinin kendisine sorduğu veya sorması gerektiği en önemli sorulardan birisi şudur: Ciro mu, yoksa kârlılık mı?

Perakendede gençlerin iktidarı başlıyor

Barselona’da yapılan 2011 Perakende Liderler Konferansı’nda, bu yıl iki unsur ön plana çıktı. Birincisi, internetin oyunun kurallarını tümüyle değiştrmekte olduğu gerçeğiydi.

Değer Ekonomisine Geçiş

Ülkemizde son günlerde konuşulan ana gündem maddesi haline gelen dış ticaret açığı, emek ve sermayeyi değersiz kılmaya başladı.
  1